Już w najbliższy czwartek w pięknej Sali Sejmu Śląskiego spotkają się intelektualiści z Białorusi, Litwy, Polski i Ukrainy, żeby porozmawiać o roli Rzeczypospolitej w dziejach. W debacie udział wezmą:

Prof. Andrzej Nowak – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Prof. Alfredas Bumblauskas - Uniwersytet Wileński, Prof. Jazep Januszkiewicz - Białoruska Akademia Nauk, Prof. Ihor Skoczylas – Prorektor Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu, Sinaver Kadyrow - Członek Medżlisu Tatarów Krymskich,

Uczestnictwo w dyskusji zapowiedział również Jan Dziedziczak - Wiceminister Spraw Zagranicznych RP. Spotkanie otworzy Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek a poprowadzi je red. Jacek Filus.

O eksperymencie ustrojowym Rzeczypospolitej szlacheckiej, o narodach i religiach, które ją współtworzyły, o znaczeniu Idei Jagiellońskiej w dziejach Europy środkowo-wschodniej – to tylko część tematów, o których mówić będą nasi goście.

Debata „O roli Rzeczypospolitej w dziejach” Czas: Czwartek, 24. Listopada, godzina 14.00. Miejsce: Sala Sejmu Śląskiego, Urząd Wojewódzki w Katowicach, ul. Jagiellońska 25 (można wejść również od ul. Ligonia). Organizator: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach.

Zapraszamy!