Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu” – tak administratorzy Facebooku tłumaczą usunięcie zdjęcia piłkarzy ubranych w koszulki z symbolem Polski Walczącej, które sportowcy umieścili z okazji 71. rocznicy Powstania.

Zdjęcie zawodników Lechii Gdańsk - Sebastiana Mili, Piotra Wiśniewskiego oraz Łukasza Budziłka w koszulkach z „kotwicą” zniknęło z Facebooka niedługo po jego wstawieniu. Portal społecznościowy przekonywał, że naruszało ono standardy dotyczące… nagości.

Teraz Facebook tłumaczy się z tej cenzury, przekonując, że był to jedynie błąd techniczny.

Oto pełna treść komunikatu:

Rozmowy, które występują na Facebooku odzwierciedlają zróżnicowanie społeczności liczącej ponad miliard ludzi. Facebook nie toleruje jednak języka nienawiści, zastraszania czy innych form prześladowania na platformie. Ludzie z całego świata dzielą się swoimi różnymi opiniami i ideałami z wykorzystaniem Facebooka jako miejsca, w którym mogą przedyskutować ważne dla nich tematy. To sprawia, że czasem trafiamy na osoby, które omawiają kontrowersyjne wątki. Dla pełnej jasności: bezpośrednie nienawistne wypowiedzi skierowane do konkretnej społeczności naruszają Oświadczenie dotyczące Praw i Obowiązków i w przypadku zaraportowania są one usuwane. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/communitystandards. Zespół administratorów Facebooka pracuje całą dobę, analizując napływające zgłoszenia. System raportowania treści został przygotowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z portalu i chronienie ich przed nękaniem i nadużyciami ze strony innych osób. Przy tak dużej liczbie czasem zdarza się nam popełnić błąd. W tym przypadku omyłkowo usunęliśmy treści strony „Lechia Gdańsk”, ale rozpoczęliśmy przywracanie tej treści natychmiast po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia. Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu.

SlaskiPolska.pl