Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Jodłowiec, Kapustka - Milik, Lewandowski - to najbardziej prawdopodobny skład Polaków na mecz z Ukrainą. Największa wątpliwość stanowi to, czy w pomocy z Grzegorzem Krychowiakiem będzie grać Tomasz Jodłowiec, czy Piotr Zieliński.

Jak podaje portal sport.pl, piłkarze poznali skład na odprawie, która zaczęła się o 12.45. Dzień przed meczem wszystko wskazywało na to, że to Thiago Cionek zajmie miejsce Łukasza Piszczka na prawej obronie, a Bartosz Kapustka wróci do podstawowego składu w miejsce Kamila Grosickiego. Największą niewiadomą jest partner dla Grzegorza Krychowiaka w środku pomocy. Sprawdzani byli na treningach i Tomasz Jodłowiec i Piotr Zieliński. W artykule zamieszczonym na sport.pl czytamy:

Jeśli dotychczasowe turniejowe decyzje Adama Nawałki były jakąś podpowiedzią, to wyżej w rankingu trenera jest teraz Jodłowiec i to on dostanie szansę. Nawałka stara się nie zmieniać zbyt mocno mechanizmu który dobrze funkcjonuje. Z drugiej strony, taki mecz jak z Ukrainą byłby dobrą okazją, żeby sprawdzić w pomocy wariant bardziej ofensywny, z Zielińskim. Problem w tym, że taki ryzykowny wariant wymaga idealnego ułożenia współpracy między Zielińskim a Krychowiakiem. A bywały z tym problemy. Krychowiak mając obok siebie Zielińskiego gra z większym rozmachem niż wtedy gdy jest obok niego Jodłowiec. I czasami dwaj środkowi pomocnicy próbują w jednym momencie robić to samo. Więc ten wariant to aż dwa znaki zapytania: czy Zieliński udźwignie presję, i czy Krychowiaka nie będzie ciągnęło do wychodzenia ze swojej roli. Piłkarz Sevilli jest kluczowy w taktyce Polaków, on trzyma drużynę w równowadze. Trener dotychczas wybierał warianty, które bardziej tej równowadze sprzyjają.

Więcej:

http://www.sport.pl/euro2016/1,136510,20278012,euro-2016-w-takim-skladzie-polska-zagra-z-ukraina-raport.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport