Adam Kszczot wygrał finałowy bieg na 800 metrów i obronił tytuł mistrza Europy. Srebrny medal zdobył Marcin Lewandowski.

Finałowy bieg nasi reprezentanci rozpoczęli spokojnie, biegnąc w dużej grupie rywali. Po 600 metrach Adam Kszczot zaatakował i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca, wygrywając bieg z czasem 1:45.18. Na drugim miejscu linię mety minął Marcin Lewandowski, który o milimetry wyprzedził Brytyjczyka Elliota Gillesa.

Możemy śmiało powiedzieć, że są to dla naszych reprezentantów naprawdę udane Mistrzostwa. Adam Kszczot wywalczył bowiem szóste złoto dla Polski. W sumie Polacy wywalczyli 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej