Dni Piekar Śląskich wystartują 15 lipca koncertem grupy Oversoul i zakończą się oficjalnie 17 lipca występem zespołu Lemon. Tradycyjnie świętować będziemy na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Co w tym roku przygotowali organizatorzy? Po pierwsze – koncerty. Na początku roku mieszkańcy otrzymali listę proponowanych wykonawców i głosowali poprzez facebooka, sondę na stronie Urzędu Miasta oraz tradycyjne kupony papierowe. Efekt? Zwycięstwo takich gwiazd jak Ewa Farna, Bednarek, Lemon. Wszyscy ci artyści wystąpią na stadionie MOSiR-u.

Nie zabraknie również regionalnej muzyki, namiotów Radia Piekary i występów lokalnych zespołów.

Po drugie – imprezy towarzyszące. W tej dziedzinie każdy znajdzie coś dla siebie. Rozmaite rozgrywki sportowe dla dzieci i dorosłych, plenerowa zumba, pokazy ratownictwa oraz prezentacje pojazdów policyjnych i straży pożarnej. A to wszystko prowadzone m.in. przez profesjonalnych instruktorów MOSiR-u, Dzielnicowego Domu Kultury i Ośrodka Kultury Andaluzja.

Po trzecie – moc zabawy dla dzieci i młodzieży! Dla najmłodszych - „Bajkowy domek”, czyli zajęcia prowadzone przez animatorów codziennie w godzinach 14-20, a dla poszukiwaczy przygód i wrażeń – Wesołe Miasteczko.

Ponadto, jak co roku, przez trzy dni bezpłatnie będzie dostępny basen na MOSiRze w godz. 10-16. Będą również uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii 5, 114 i 73. Wszystkie autobusy (przegubowe) będą jeździć do godz. 24 w piątek, sobotę i niedzielę. W dniach imprezy wyłączony z obsługi będzie przystanek "Osiedle Wieczorka - Ośrodek Zdrowia" dla linii 780.

Szczegółowy program trzydniowej imprezy w załączniku oraz na oficjalnej stronie Dni Piekar Śląskich 2016 pod adresem:

www.dnimiasta.piekary.pl

/piekary.pl/