Spółka Animex poprosiła sklepy (Żabki, Biedronki i Selgros) o wycofanie z półek części ich produktów. Powodem jest zbyt duże stężenie antybiotyku w mięsie.

Na początku sierpnia sieć sklepów Żabka, poinformowała klientów, że wycofuje ze sprzedaży takie produkty jak: „szynka od szwagra”, „salceson domowy” i kiełbasę podwawelską. Okazuje się, że podobne problemy mogą występować w sieciach Biedronka i marketach Selgros. Głównym powodem wycofania mięsa z obrotu jest przekroczenie dopuszczalnego poziomu antybiotyku doksycykliny w przebadanych próbkach mięsa.

Firma Animex wydała oświadczenie w tej sprawie:

W odniesieniu do informacji dotyczącej pozostałości antybiotyku doxycyclina w surowcu dostarczonym do naszego zakładu produkcyjnego, informujemy o podjęciu działań mających na celu wycofanie z rynku produktów wytworzonych z udziałem zakwestionowanej partii surowca.

Klienci, którzy zakupili takie produkty otrzymają szczegółowe komunikaty.

Jednocześnie informujemy, że pozostałe partie produkcyjne są wolne od jakichkolwiek ograniczeń.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych produktów zakończyliśmy współpracę z dostawcą, od którego pochodził surowiec nieprawidłowej jakości. Ponadto objęliśmy gospodarstwa wzmożoną kontrolą.