W Krynicy-Zdroju rozpoczyna się XXVI Forum Ekonomiczne. To jedno z najważniejszych spotkań gospodarczych Europy Środkowo-Wschodniej, ale też ważne miejsce spotkań politycznych. TVP Info będzie transmitować najważniejsze wydarzenia.

Po inauguracji planowanej o 14:00, odbędzie się spotkanie państw Grupy Wyszehradzkiej, podczas którego uczestnicy rozmawiać będą na temat przygotowań do nieformalnego szczytu Unii Europejskiej w Bratysławie.

O 17:00 zaplanowano briefing premier Beaty Szydło, szefów rządów Grupy Wyszechradzkiej oraz premiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana.

O godzinie 17.30 odbędzie się sesja plenarna pt. „Środkowa i Wschodnia Europa – czy możemy mówić jednym głosem?”. Wezmą w niej udział szefowie rządów Grupy Wyszechradzkie oraz Ukrainy.

Natomiast o 20.30 prezes PiS Jarosław Kaczyński spotka się z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Wszystkie te wydarzenia będą transmitowane na antenie TVP Info.

W trzydniowym spotkaniu weźmie udział blisko 3000 gości z ponad 50 krajów - polityków, ekspertów, szefów największych spółek skarbu państwa, ekonomistów i dziennikarzy. Hasło tegorocznego Forum to „Europa w obliczu wyzwań - zjednoczeni czy podzieleni?”.

/TVP Info/