Mężczyzna, który podrabiał recepty został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Podejrzany drukował recepty w domu i realizował je w śląskich aptekach, wykupując leki psychotropowe. Zatrzymanemu, który przyznał się do winy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu III w Zabrzu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który drukował w domu recepty i "przepisywał" sobie tabletki o działaniu psychotropowym. Pomimo wpisania fałszywych danych na druku, mężczyzna wpadł, gdyż dzień wcześniej wykupił receptę na ten sam lek.

Farmaceuta u którego recepta była realizowana niezwłocznie powiadomił policję o swoich podejrzeniach. Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna już wcześniej dopuścił się tego przestępstwa w innych miastach na Śląsku.

W domu zatrzymanego zabrzańscy policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, na którym fałszował recepty. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, w trakcie których poinformował, że recepty realizował na własny użytek. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/slaska.policja.gov.pl/