Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 18-latka, który napadł na 79-latka w piwnicy i skradł mu pieniądze. Mimo młodego wieku, zatrzymany jest dobrze znany stróżom prawa. Za popełnione przestępstwo grozi mu 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, późnym wieczorem, na osiedlu Przyjaźń. 18-latek zaczepił schodzącego do piwnicy staruszka, prosząc o pożyczenie cyny do lutownicy. Kiedy 79-latek otworzył drzwi pomieszczenia, młody mężczyzna uderzył go w głowę i zabrał z kieszeni spodni 120 złotych.

Już następnego dnia sprawca trafił w ręce policjantów. 18-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna nie działał sam. Towarzyszył mu jego rówieśnik- również mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, którego dzisiaj zatrzymali kryminalni.

Na wniosek policjantów i prokuratora, pierwszy z zatrzymanych został już tymczasowo aresztowany. Najbliższe 3 miesiące jastrzębianin spędzi w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces sądowy. Za rozbój, obaj 18-latkowie mogą trafić do więzienia na 12 lat.

/slaska.policja.gov.pl/