Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy uprowadzili 45-letnią mieszkankę Małopolski. Sprawcy zagrozili jej śmiercią, a następnie wywieźli nad zbiornik wodny Starganiec w Mikołowie. Jak się okazało, motywem działania mężczyzn były rozliczenia finansowe. Dzięki szybkiej akcji policjantów mikołowskiej komendy, przy współudziale mundurowych z Katowic, sprawcy zostali zatrzymani. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w centrum Mikołowa. 45-letnia kobieta powiadomiła policjantów, że została podstępem uprowadzona przez znanych jej mężczyzn. Wstępne ustalenia wskazywały, że motywem porwania były ich wzajemne rozliczenia finansowe. Śledczy ustalili, że trzej mężczyźni w wieku od 27 do 30 lat zagrozili pokrzywdzonej śmiercią i wywieźli ją nad zbiornik wodny Starganiec.

Na szczęście kobieta zdołała się wyrwać i uciec, a następnie zawiadomić policję. Dzięki szybkiej akcji policjantów mikołowskiej komendy, przy współudziale mundurowych z Katowic, sprawcy zostali zatrzymani. Śledczy nadal wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia i nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi zastosować wobec 27 i 28-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnych dozorów oraz zakazów zbliżania się do pokrzywdzonej. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

/slaska.policja.gov.pl/