Do 12 lat więzienia grozi sprawcom rozboju, do którego doszło w centrum Zabrza. Para z Rudy Śląskiej i ich znajomymi pobili a następnie okradli 41-letniego mężczyznę. Powodem napaści były rozliczenia finansowe, dotyczące zakupu samochodu.

Kryminalni z zabrzańskiej komendy prowadzą sprawę rozboju. Do zdarzenia doszło na ulicy Reymonta w centrum miasta. 25-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna, wspólnie z trzema znajomymi, przyjechali do Zabrza w celu wyjaśnienia rozliczeń finansowych, dotyczących zakupu samochodu.

Podczas spotkania z 41-letnim mężczyzną doszło do sprzeczki, finałem której było jego pobicie i kradzież 23 tys. złotych. Kilkanaście minut po zdarzeniu para z Rudy Śląskiej została zatrzymana przez policjantów z katowickiego oddziału prewencji, którzy pełnili służbę w Zabrzu.

tytuł

W samochodzie sprawców policjanci odnaleźli pałkę, gaz i rękawiczki, które, według relacji pokrzywdzonego, były użyte w trakcie popełniania przestępstwa. Kobieta z mężczyzną zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Podejrzany 26-latek był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za rozbój grozi im teraz kara do 12 lat więzienia. Jak podkreślają śledczy, kwestią czasu jest tylko zatrzymanie pozostałych sprawców.

/slaska.policja.gov.pl/