Gliwiccy policjanci, wspólnie ze śledczymi z Bytomia, zatrzymali mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą „na policjanta”. Zatrzymany w Bytomiu 51-latek, podając się za oficera CBŚ, oszukał 70-letnia gliwiczankę na 20 tys. zł. Dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Gliwicach, w którym będzie oczekiwał na rozprawę. Za oszustwo grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu KMP w Gliwicach zatrzymali mężczyznę wyłudzającego pieniądze na tzw. policjanta. Wytropienie oszusta nie było jednak łatwe. Nie posiadał on stałego miejsca zamieszkania, często zmieniając kwatery. Gliwiccy policjanci, wspólnie z kolegami z Bytomia, namierzyli go w tym właśnie mieście. 51-latek odbierał pieniądze z mieszkań starszych osób. Działał co najmniej od lipca 2016 roku. Jego ostatnią ofiarą była 70-letnia gliwiczanka, okradziona pod koniec sierpnia. Kobieta wydała mężczyźnie, jako „policjantowi”, 20 tys. zł.

tytuł

Sprawa należy do rozwojowych. Śledczy wyjaśniają, w ilu usiłowaniach i udanych próbach oszustwa podejrzany brał udział.

tytuł

17 września podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora sędzie aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Gliwicach, w którym będzie oczekiwał na rozprawę. Za oszustwo grozi mu 8 lat więzienia.

/slaska.policja.gov.pl/